מצפן ליועצים ומאמנים

מדריך מקיף לבחירת יועצים ומאמנים

ניתוח צרכים ומצבים

ניתוח מצבים בהם עולה הצורך להיעזר בשירותים של יועצים ומאמנים במגוון התמחויות

בחירת יועצים ומאמנים

הצגת התהליך המומלץ והמתאים לסינון ובחירת יועצים או מאמנים למגוון צרכים

סוגים של יועצים ומאמנים

הגדרה של סוגי היועצים והמאמנים הפעילים בתעשייה וההתמחויות שלהם

אינדקס עדכני

חיפוש יועצים ומאמנים במגוון תחומים , סקטורים והתמחויות

ניתוח צרכים ליועצים או מאמנים

ניתוח צרכים ומצבים שבהם רצוי להיעזר ביועצים או מאמנים

הקמת עסק חדש

הקמת עסק חדש דורשת מאיתנו מגוון רחב של כישורים ויכולת התמודדות עם מגוון רחב של משימות ואתגרים. חלק מהאתגרים קשורים לתהליכים ביורוקרטיים, וחלק מתייחסים לתהליכים עסקיים כמו גיוס הון ומכירות. מומלץ להכין תכנית עסקית מסודרת כחלק מתהליך הקמת העסק .

קושי במציאת עבודה

מאחר ומקום העבודה הפך למרכז חיינו, אובדן מקום עבודה ותהליך ארוך בחיפוש משרה חדשה , עלולים להוביל לעיתים למצב של משבר אישי ורגשי.  קיימים מגוון רחב של צעדים שעשויים לשפר את תהליך חיפוש העבודה, אולם בראש ובראשונה מומלץ לנהל תהליך חיפוש עבודה מובנה וסדר יום קבוע.

משברים בחיים

קיימים מספר אירועים שכיחים העלולים להביא למשברים בחיים, כמו, גירושין, "משבר אמצע החיים", אובדן אישי , איבוד מקום העבודה וכו'. משבר בחיים , הוא למעשה הערכה סובייקטיבית לתחושות אשר פוגעות בתיפקוד ובאיכות החיים שלנו והדרך שאנו מגיבים למשבר קשורה למבנה האישיות שלנו.

 

קושי בגיוס לקוחות לעסק

גיוס לקוחות לעסק היא פעילות הקשורה לשיווק וקידום מכירות. לעיתים הקושי לגיוס לקוחות איננו נובע דווקא מחוסר ידע , אלא בשל כמו חוסר בכוח אדם בעסק ,תיכנון שגוי ומשברים אישיים של בעל העסק. כיום, פעילות שיווק ואיתור לקוחות חייבת לכלול מאמצים רבים ברשת האינטרנט.

קשיים תזרימיים בעסק

קשיים תזרימים בעסק מתייחס למעשה לתזרים מזומנים שלילי בעסק ,ולכך שיתרת המזומנים קטנה או שלילית. לעיתים , נוצרים לעסק קשיים תזרימיים בשל אובדן לקוחות או ניהול כושל של אשראי הלקוחות, ובמקרים מסוימים מדובר בניהול כושל של העסק בתהליך הגבייה.

"תקיעות" בחיים או בעבודה

תחושת "התקיעות" היא תופעה שכיחה ומתייחסת למצב בו אנו מרגישים חוסר שביעות רצון וצורך גדול בשינוי .קשה מאד להפריד בין תחושת התקיעות בעבודה לבין זו של החיים, מאחר והן קשורות זו על זו, אבל חשוב לזהות מהיכן היא נובעת כדי לטפל בה בזמן וביעילות.

בחירת משכנתא נכונה

אין ספק כי לקיחת משכנתא  נחשבת להחלטה הפיננסית החשובה והמשפיעה ביותר שאנו מבצעים במהלך חיינו. בבחירת תמהיל המשכנתא נכונה ,חשוב ליישם "גישה שמרנית" הלוקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות בעתיד ושנויים לרעה ביכולות ההחזר שלכם .

גיוס השקעה למיזם

גיוס השקעה לסטארט אפ  או לרעיון טכנולוגי הוא תהליך מתמשך הדורש את מרבית תשומת הלב והאנרגיה של היזם או קבוצות היזמים. קיימים מספר מקורות לגיוס השקעות: משקיעים פרטיים, קרנות הון סיכון, מקורות ממשלתיים, משקיעים אסטרטגיים ולאחרונה גם מתווכים לגיוס המונים.

מינוס גדול בבנק

משיכת יתר או בכינוי הנפוץ שלו "אוברדראפט" הוא מצב בו הלקוח נמצא ביתרה שלילית בחשבון העובר ושב. המשמעות של מינוס בבנק היא שאנחנו בעצם לוקחים הלוואה לטווח קצר מהבנק בתנאי ריבית גבוהים באופן יחסי. שהמינוס בבנק היא תופעה מתמשכת , היא עשויה לנבוע מהתנהלות כלכלית שגויה ותאותת על כך שמצבנו הכלכלי מתדרדר .

הכנת תכנית עסקית

תכנית עסקית היא מסמך  אסטרטגי  של עסק שמטרתו לתעד את התפיסה העסקית ותוכנית הפעולה של העסק בשנים הקרובות. לעיתים תכנית עסקית תשמש כמסמך פנימי בידי הנהלת העסק ולעיתים מסמך חיצוני שמיועד לעיונם   של משקיעים פוטנציאליים כחלק מתהליך גיוס הון.

שיווק עסק באינטרנט

שיווק דיגיטלי מתייחס לכל פעולות הקידום שאנחנו עושים במרחב הדיגיטלי, כדי לחשוף את המוצרים ו/או השירותים שלנו לגולשים פוטנציאלים וללקוחות קיימים של העסק. כל עסק, בהתאם לאופיו וצרכיו צריך לגבש תכנית לשיווק ונוכחות העסק ברשת האינטרנט

ניתוח צרכים

מדריכים לבחירת יועצים ומאמנים

מאמרים

סרטונים

בחירת יועץ עסקי

מדריך לבחירת יועץ עסקי או כלכלי

קיימת חשיבות מרובה לתהליך של בחירת יועץ עסק או כלכלי המתאים לצרכים הספציפיים שלך. המדריך מסביר את השלבים המומלצים בבחירת יועצים עסקיים, יועצים כלכליים או פיננסיים.

בחירת מאמן אישי

מדריך לבחירת מאמן אישי

התהליך לאיתור מאמן אישי מתאים לצרכים שלך הוא תהליך חשוב וקריטי להצלחה של האימון. מאחר ובמהותו, האימון הוא אישי, קיימת חשיבות לכימיה והתקשרות שנוצרים בין המאמן והלקוח.

ניתוח צרכים

סוגים של יועצים ומאמנים

מאמן אישי או בשמו הלועזי : קואוצ'ר, יכול להציע את שרותיו בכל תחום או צורך, בתנאי שהוא דבק בעקרונות האימון האישי ובתהליך מבנה של התבוננות והעצמה אישית.

ניתן להיעזר בשרותיי מאמן אישי במגוון רחב של מצבים, כמו משברים בחיים ובעסק, הקמת עסק חדש וכו'

למאמר בתחום

אימון עסקי הנה נגזרת של תחום האימון האישי, ומתבסס על עקרונותיה, תוך התמקדות בתכנים ובאתגרים עסקיים. מאמן עסקי עשוי לאמן אדם יחיד, או האימון לבעלים של עסק קיים.

ניתן להיעזר בשרותיי מאמן עסקי למגוון צרכים, כמו הקמת עסק חדש, קשיים ואתגרים בעסקים וכו'.

לשכת המאמנים בישראל 

למאמר בתחום

יועץ עסקי הוא אדם חיצוני העוסק במתן שרותי ייעוץ, הדרכה וליווי פעילויות עסקיות במגוון רחב של תחומים. הייעוץ מוצע ליזמים, מנהלים ועסקים מסוגים שונים.

ניתן להיעזר ביועץ עסקי לצורך הכנת תוכניות עסקיות, גיוס השקעות ועזרה בניהול העסק.

יועץ משכנתא פרטי , הינו יועץ עם רקע פיננסי שתפקידו לייעץ ללקוחות בבחירת תמהיל משכנתא מתאים ,ולייצג אותם מול הבנקים למשכנתאות. בשונה מיועץ משכנתאות בבנק, באחריות הייעוץ הפרטי לייצג רק את האינטרסים של לוקח המשכנתא.

התאחדות יועצי המשכנתאות

למאמר בתחום

יועץ לכלכלת המשפחה , הנו יועץ בעל רקע כלכלי המתמחה בניתוח ושיפור ההתנהלות הכלכלית ובהתמודדות עם קשיים או משברים כלכליים בתא המשפחתי.

ניתן להיעזר ביועץ בתחום במקרים כמו: מינוס גדול בבנק, חובות לבנקים וכו'

איגוד היועצים ומאמנים לכלכלת משפחה

יועץ כלכלי הוא אדם חיצוני העוסק במתן שרותי ייעוץ , הדרכה וליווי פעילויות ומשימות בתחומי הכלכלה . הייעוץ מוצע לאנשים פרטיים, משפחות ,יזמים, מנהלים ועסקים מסוגים שונים.

ניתן להיעזר בייעוץ כלכלי לצורך הכנת תוכניות עסקיות, גיוס הון ממקורות מוסדיים וממשלתיים, הסדרת חובות בבנקים וכו'.

יועץ קריירה , הנו יועץ בעל רקע מתחום מדעי ההתנהגות או פסיכולוגיה. באמצעות כלים יחודיים לניתוח אישיותי של הלקוח, היועץ עשוי לעזור למועמד במגוון אתגרים ומשברים בתחום התעסוקה וההכשרה המקצועית. 

לעיתים, ניתן להיעזר במאמן קריירה, כאשר הדגש הוא ביישום כלים להעצמה אישית בתחום התעסוקתי.

 

 

יועץ פנסיוני ,מתמחה במתן ייעוץ פיננסי בנוגע לחיסכון שלנו לטווח ארוך. היועץ ינסה להתאים לכל אדם תמהיל חסכונות , בהתאם ליכולותיו וצרכיו האישיים והמשפחתיים. 

ייעוץ פנסיוני הוא תחום מפוקח על ידי משרד האוצר ודורש החזקת רישיון מתאים. 

לישכת היועצים הפנסיונים

יועץ לגיוס הון, הוא יועץ פיננסי המתמחה בגיוס השקעות, הלוואות ומענקים לאנשים פרטיים, עסקים ויזמים. 

קיימים יועצים המתמחים בגיוס הון ואשראי מגופים מוסדיים כמו בנקים לעסקים קטנים ובינוניים, ויועצים המתמחים בגיוס השקעות למיזמים טכנולוגיים.

חיפוש יועצים או מאמנים

אינדקס יועצים ומאמנים